Беленюк завоював ліцензію на Олімпіаду-2024, вигравши бронзу ЧС-2023 з боротьби

Опубліковано: 2023-09-25 16:20:33

Олімпійський чемпіон Токіо Жан Беленюк виборов бронзову медаль на чемпіонаті світу-2023 з боротьби в Белграді і завдяки цьому отримав олімпійську ліцензію.

Шлях українця до медалі видався тернистим. Беленюк програв вже другу сутичку на турнірі у ваговій категорії до 87 кг, поступившись турку Алі Ченгізу.

Завдяки тому, що Ченгіз згодом вийшов у фінал, український борець, згідно з регламентом, отримав можливість претендувати на медаль та олімпійську ліцензію через “втішні” бої.

Беленюк послідовно переміг трьох суперників: Томі Метсомекі (Фінляндія), Жалгасбая Бердимуратова (Узбекистан) та Нурсултана Турсинова (Казахстан). Це дозволило Жану стати бронзовим призером світової першості та кваліфікуватися на Олімпіаду-2024.

Нагадаємо, раніше на ЧС у Белграді першу олімпійську ліцензію для України у боротьбі виборола Ірина Коляденко.