Выпуски журнала

Алексей Семигал

Опубликовано: 2013-03-05 00:00:00

Вопрос 1. Почему Вы решили посвятить жизнь именно этому боевому искусству, и почему рекомендуете это направление боевых искусств детям, молодежи — Вашим ученикам?

За останні 10—15 років в Україні, як і у всьому світі, зріс інтерес до змішаних видів єдиноборств з поєднанням ударної і борцівської техніки, спортсмени-єдиноборці шукають універсалізму в спробах довести, хто кращий і сильніший. На цій основі виникло ряд напрямків єдиноборств, які поклали в основу «мікс». Тоді постає питання — чим хортинг відрізняється від інших стилів змішаних єдиноборств?
По-перше — два раунди поєдинку в хортингу дають можливість проявити себе як спортсмену з перевагою в ударній техніці, так і спортсмену з перевагою в техніці боротьби. Адже в першому раунді дозволені удари руками в голову з використанням 12-ти унцевих рукавичок, а в другому, за відсутності рукавичок, немає ударів руками в голову, але боротьба ведеться без обмежень.
По-друге — у дітей до 14-ти років на змаганнях не застосовуються удари руками в голову, що дає хортингу переваги з точки зору техніки безпеки, а діти до періоду професійного відбору ще мають не використаний фізичний і психологічний ресурс.
По-третє — на сьогодні фактично не заповнена ніша національного бойового мистецтва. В багатьох країнах світу національні бойові мистецтва виведені в статус національних видів спорту (карате, муай-тай, кураш, ушу і т. д.).
В Україні спроби створення національного виду бойового мистецтва завершилися невдало і можна говорити хіба що про підтримання певної функції культурної пам’ятібойових традицій. Але спорт пішов набагато далі. Зараз потрібно адаптувати досягнення поколінь до вимог сьогодення, впроваджувати спорт в повсякденне життя. Саме цим і займається Українська Федерація Хортингу. Стилістика мистецтва адаптована під вимоги сучасного спорту, затверджені програми викладання хортингу: як елементу уроку фізкультури та військової підготовки, як гуртка при школі, викладання хортингу в ДЮСШ; на розгляді питання впровадження хортингу в спеціальні та вищі навчальні заклади. Це головні причини, які пояснюють моє заняття хортингом.


Вопрос 2. На что больше упор в тренировках — на соревновательную сторону или прикладную?

Хортинг — комплексний вид бойового мистецтва, який передбачає всебічний розвиток особистості. На першому місці стоїть виховання повноцінного, впевненого в своїх силах члена суспільства. Якщо спортсмен відповідає цим вимогам — йому дають можливість реалізувати себе на змаганнях відповідного рівня. Якщо за певних причин спортсмен не може реалізувати себе в змагальному поєдинку — у нього є можливість реалізуватись в хортингу за іншими напрямками роботи: в по казовому виступі (це офіційний розділ змагань), на атестаційних семінарах і т. п.


Вопрос 3. Какие мероприятия в Вашей федерации практикуются в качестве воспитательного процесса — летние лагеря, походы, коллективные игры, контроль успеваемости детей в школах и т. п.

Хортинг — комплексний вид бойового мистецтва, який передбачає всебічний розвиток особистості. Тому практикуються всі форми і методи виховання, залежно від індивідуальних особливостей спортсмена чи колективу, де він займається.


Вопрос 4. Кто был Вашим первым Учителем в боевом искусстве; на кого из Ваших учеников могут равняться остальные Ваши ученики и почему?

З першого дня заснування хортингу я співпрацюю із його засновником Едуардом Єрьоменком. Тому можна сказати, що ми спільно працюємо у обраному виді спорту. Щодо рівняння на когось — я не прихильник такої постановки питання. У кожного є свої плюси та мінуси. Тому і учнів ми орієнтуємо на перейняття найкращого, того, що підходить нам і не йде в розріз із законом.